Fakti.bg | 24.06.2020 03:38:01 | 237

Барса отново лидер в Ла Лига след трудна победа на "Камп Ноу"

Шампионът на Испания в последните два сезона Барселона се завърна на първото място във временното класиране на Ла Лига. Каталунците победиха трудно с 1:0 на свой терен Атлетик (Билбао) и събраха 68 точки след 31 кръга. С 3 по-малко е Реал (Мадрид), който приема Майорка. При победа "белите" пак ще са лидери заради предимство в преките двубои с Барса.

Футболистите на Кике Сетиен изиграха поредното си вяло първо полувреме. Каталунците бяха безидейни в атака. Все пак можеха да открият резултата, но на няколко пъти от удобна позиция за гол пропусна Луис Суарес. Определено "блаугранас" не показваха футбола, който е в основата на философията на този клуб. Липсваха извеждащите подавания и комбинациите, които преди години, с Шави и Иниеста на терена, бяха десетки.

В 33-ата Клеман Лангле падна в наказателното поле след задържане от Оскар де Маркос, но съдията прецени, че това не е достатъчно за дузпа.

Барселона стигна до гол в 71-ата минута. Тогава резервата Иван Ракитич получи топката от Лионел Меси в наказателното поле на Атлетик и с много премерен удар я прати във вратата на баските.

Това попадение беше победно в двубоя. Барса победи, но за пореден път не убеди с играта си - че заслужава трета поредна титла. Далеч по-близо до нея е Реал, и заради по-лесната си програма в оставащите срещи. Още този уикенд Барселона гостува на неприятен съперник, който има в състава си бивши играчи на "блаугранас" - Селта. А през този сезон победа на каталунците далеч от "Камп Ноу" е истинско събитие.