БНР | 26.06.2020 17:44:54 | 319

Етър открадна точка от Черно море със зрелищно 2:2

Черно море и Етър направиха зрелищно равенство - 2:2, във Варна в мач от група А на втората осмица на първенството. След вяло първо полувреме, в което домакините поведоха, гостите успяха да стигнат до пълен обрат през втората част, но автогол на вратаря на Етър Христо Иванов донесе точката за варненския тим.

Срещата започна равностойно, но нито един от двата отбора не успя да създаде сериозно положение през първата половина на полувремето. В 26-та минута домакините откриха резултата при първия точен удар в мача. Мехди Букаси стреля от повече от 20 метра силно по земя и вкара за 1:0 за Черно море. До края на първата част двата отбора не успяха да създадат друга опасна голова ситуация.

През втората част играта бе много по-интересна и головите положения не липсваха. В 49-та минута Черно море можеше да удвои преднината си. Исмаил Иса бе изведен в отлична позиция и с техничен удар прехвърли излезлия да го пресреща вратар на Етър Христо Иванов, но Георги Купенов успя да избие топката на сантиметри пред голлинията.

В 51-та минута гостите изравниха резултата с красив гол на Флорент Боджадж. Три минути по-късно Етър стигна до пълен обрат. Милчо Ангелов бе намерен в наказателното поле на домакините след центриране отдясно и с плътен удар вкара за 2:1 за гостите.

В 56-та минута вратарят на домакините Иван Дичевски предотврати сигурен гол, след като успя да избие топката след страхотен шут на Здравко Илиев.

Черно море изравни резултата в 62-та минута. Исмаил Иса успя да засече топката с глава след центриране, тя се отби в гредата, но след това рикошира в тялото на вратаря на гостите Христо Иванов и се оплете в мрежата за 2:2.

В 67-та минута Исмаил Иса бе изведен в отлична позиция в наказателното поле на Етър и стреля, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостуващия тим Христо Иванов.

В 71-та минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Денислав Ангелов, но според главния рефер фаул нямаше.