БНР | 27.06.2020 06:29:06 | 247

Ювентус победи Лече и е със 7 точки пред Лацио в класирането

Ювентус разгроми Лече с 4:0 като домакин в първи мач от 28-ия кръг на Серия А. Всички попадения паднаха през втората част и бяха дело на Пауло Дибала, Кристиано Роналдо, Гонсало Игуаин и Матайс де Лихт. Гостите останаха с човек по-малко в 31-ата минута, когато директен червен картон получи Фабио Лусиони.

Футболистите на Маурицио Сари вече имат аванс от 7 точки пред втория Лацио, който приема днес Фиорентина. Лече допусна четвърта загуба и остава на 18-ото място с 25 точки.

Кристиано Роналдо записа нов рекорд в Италия. 35-годишният португалец вкара на 20-и отбор в Серия А, като не успявал да се разпише единствено срещу Киево. Тогава той пропусна дузпа, а "летящите магаренца" изпаднаха в Серия Б.

През настоящия сезон Роналдо игра в 35 мача във всички турнири, като отбеляза 26 гола и даде 4 асистенции.