БНР | 28.06.2020 17:58:20 | 112

Леванте и Виляреал с победи в Испания

Отборите на Леванте и Виляреал запасаха победи в срещи от 32-ия кръг на испанското футболно първенство.

Леванте разби Бетис с 4:2 и взе трите точки в мач, в който резултатът е крайно подвеждащ. Гостите от Севиля имаха много ясни възможности да вкарат, но те се проваляха отново и отново срещу вратаря Айтор Фернандес, който в няколко случая показа сериозната си класа.

Вместо това Леванте показаха ефективност. Всеки път, когато стигаха до вратата, те успяваха да вкарат и така нанизаха четири гола с четири точни удара, възползвайки се и от грешките в защитата на своя съперник. Борха Маойорал откри резултата в 21-ата минута, а в 35-ата Енис Барди удвои. След почивката Хосе Луис Моралес в 50-ата и Рочиня в 59-ата минута вдигнаха разликата до 4:0, което не отразяваше силите на игралното поле.

Бетис не се отказа да търси победата, като първо Каналес, а Хуанми пък три минути преди края, вкараха по едно попадение и така съкратиха пропастта в резултата.

Санти Касорла започна като титуляр и се превърна във важната фигура за Виляреал, който спечели с 2:0 регионалното дерби с Валенсия. "Жълтата подводница се изкачи на 5-о място, като изостават на 3 точки от 4-ия Севиля.

Пако Алкасера(14) иаЖерард Мореноа(44) реализираха двете попадения още преди почивката.

Алкасер наказа бившите си съотборници с красиво воле още преди да изтече първия четвърт час. Жерард Морено центрира на втора греда, където Алкасер отбеляза от въздуха насочи топката в обратния ъгъл.

Домакините продължиха с натиска си, а суперактивният Морено нацели греда след удар с глава при изпълнение на ъглов удар.

Минута преди края на първото полувреме Виляреал стигна до втори гол с истински шедьовър. Санти Касорла беше изведен с параболично подаване зад защитата, който с едно докосване отклони къв Морено. Крилото направи бомбен удар, който беше неспасяем за вратаряаЯспер Силесен.

Дани Парехо беше близо до попадение за Валенсия в 8-ата минута на второто полувреме, но топката се удари в крака на Раул Албиол и излезе извън очертанията на вратата.