Fakti.bg | 28.06.2020 19:47:25 | 110

Манчестър Сити се справи с Нюкасъл във ФА Къп, предстои 1/2-финал с Арсенал

Отборът на Манчестър Сити стана последният тим класирал се за 1/2-финалите на турнира ФА Къп. Това стана след като "гражданите" победиха с 2:0 като гост тима на Нюкасъл. Попаденията за тима на Пеп Гуардиола реализираха Кевин де Бройне от дузпа и Рахийм Стърлинг с брилянтен удар извън наказателното поле.

Сити започна вихрено срещата, като създаде няколко много опасни положения пред вратата на "свраките". С пропуски обаче се отчетоха Давид Силва, Риад Марез и Рахийм Стърлинг. В 37-ата минута "гражданите" получиха право да изпълнят дузпа. Фернандес блъсна Габриел Жезус в наказателното поле на Нюкасъл и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Кевин де Бройне, който с отличен удар отбеляза за 1:0.

След почивката ситуацията на терена се запази, като Сити бе по-активният тим, макар и Нюкасъл да поизнесе играта си в малко по-напред. "Гражданите" в крайна сметка стигнаха и до втори гол в средата на второто полувреме. Негов автор стана Рахийм Стърлинг. Фил Фодън намери отлично крилото на Сити, който с премерен удар по диагонала прати топката в мрежата на Нюкасъл, като по този начин оформи крайното 2:0 за гостите.

Жребият, който се изтегли на почивката на мача между Нюкасъл и Манчестър Сити, отреди на 1/2-финалите Манчестър Сити да гостува на Арсенал, а Челси ще приеме Манчестър Юнайтед.