БНР | 28.06.2020 20:06:37 | 404

Втора позиция за Левски след победата над Берое

Тимът на Левски записа ценна победа при гостуването на Берое с 2:1 в Стара Загора в среща от 28-чия кръг на Първа професионална футболна лига . "Сините" поведоха в 22-та минута след грешка при изнасянето на топката от домакините, а Найджъл Робърта с прецизен изстрел не остави шансове на Душан Перниш.

В 34-та минута Мартин Камбуров отново отбеляза гол на Левски, за да изравни резултата. Това беше 24-и гол на нападателя срещу столичани и общо 233-и в неговата кариера и е вече на 20 попадения от рекорда, който се държи от Петър Жеков.

Старозагорци отправяха удар след удар по посока вратата на Милан Миятович, който изигра последния си двубой със "синята фланелка", тъй като договорът му изтича в началото на следващия месец, но така и не успяха да отбележат попадение.

В 72-та минута Найджъл Робърта отново наказа отбраната на Димитър Димитров и донесе успеха на гостуващия състав.

Така, Левски се изкачи на второто място в първенството с 53 точки, с точка пред ЦСКА София и три пред носителя на Купата на България Локомотив (Пловдив). Берое остава на шестата позиция. Шампион е Лудогорец.

В следващия кръг "сините" са домакини на Славия, а Берое гостува именно на Локомотив на "Лаута".