Fakti.bg | 28.06.2020 20:30:01 | 302

''Левски'' подчини Берое в Стара Загора и изпревари ЦСКА

Отборът на ''Левски'' излезе на второ място в класирането в efbet Лига, след като победи тима на Берое с 2:1 като гост. В герой за "сините" се превърна Найджъл Робърта, който се отличи с две попадения. За домакините точен бе Мартин Камбуров, за когото това бе гол №233 в родния елит.

Благодарение на трите точки Левски се позиционира на второто място във временното класиране с 53 точки - на 1 от третия ЦСКА. Четвърти е Локомотив (Пловдив) с актив от 50 точки, а Берое е шести с 43 пункта, с които изостава на петия Славия, който има 49 спечелени точки.

Берое създаде първата по-опасна атака пред една от двете врати още във втората минута, когато Алиун Фал намери много добре Крум Стоянов, но ударът на последния не успя да затрудни Милан Миятович, който изигра последния си мач за ''Левски''.

В 6-ата минута Мартин Камбуров финтира добре защитник на ''Левски'' и стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе уловен от вратаря на гостите.

Няколко минути по-късно ''Левски'' създаде първата си опасност пред вратата на съперника. Здравко Димитров бе изведен отлично в наказателното поле на Берое, финтира защитник на заралии, но не успя да отправи удар и топката излезе в корнер.

В следващите минути футболистите на Берое създадоха още няколко интересни ситуации около наказателното поле на гостите, но така и не успяха да отбележат.

В 19-ата минута Берое получи право да изпълни фаул на метър от наказателното поле на ''Левски''. Зад топката застана Мартин Камбуров, който обаче стреля над напречната греда.

В 23-ата минута Левски поведе в резултата. Теди Мезак сгреши фатално при изнасянето на топката и тя попадна в краката на Стайн Спиерингс. Нидерландецът намери отлично непокрития Найджъл Робърта, който с много точен удар я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Душан Перниш.

В 28-ата минута Берое бе много близо до изравнителен гол. Мартин Камбуров не успя да овладее една топка достатъчно добре в наказателното поле на Левски и тя попадна в краката на Ибрахима Конте. Ударът на полузащитника на заралии обаче мина над напречната греда.

В 35-ата минута Берое изравни, Ибрахима Конте центрира опасно в наказателното поле не Левски, където Мартин Камбуров с презицен удар прати топката в мрежата на Милан Миятович.

В 43-ата минута Берое можеше да вкара втори гол. Мартин Камбуров центрира точно от лявото крило, като Ахмед Туба намери топката с глава, но ударът му мина много близо до напречната греда на Миятович.

В началните минути на второто полувреме двата отбор намалиха оборотите и по-рядко поглеждаха към съперниковата врата.

В 56-ата минута Берое отново бе много близо до втори гол. Крум Стоянов стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина покрай левия страничен стълб на ''синята'' врата.

В 66-ата минута Иван Минчев също бе близо до гола, но ударът му бе отразен от ''синия'' страж.

В 73-ата минута, след като преди това Берое изпусна куп положения, ''Левски'' вкара втори гол и препотвърди старата футболна максима: ''Ако не вкараш, ще ти вкарат''. Автор на гола за ''сините'' отново бе Найджъл Робърта. Нападателят се възползва от отлично подаване на Деян Лозев и с точен удар изпрати топката във врата на Душан Перниш.

В 81-ата минута Мартин Камбуров отново имаше шанс да вкара втория си гол в срещата, с което и да изравни общия резултат в мача, ала ударът му мина над напречната греда на Милан Миятович.

В 88-ата минута отново нападателят на Берое бе в добра позиция, но стреля встрани от вратата на ''Левски''.

В последните минути на срещата домакините натиснаха съперника си, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.