Fakti.bg | 29.06.2020 03:33:02 | 145

Интер се измъчи, но в последните минути направи пълен обрат и грабна ценни три точки

Снощи Парма прие Интер с мисълта да ги изненада, но не успя да издържи докрая на двубоя. Антонио Конте и неговите футболисти обърнаха в последните минути на срещата и записаха трудна, но сладка победа с 1:2. По този начин "нерадзурите" са отново на 8 точки от върха и на 4 от втория Лацио.

Пред домакините от Парма главната цел през сезона е участието в Лига Европа догодина. "Кърстоносците" са само на две победи разстояние от шестицата и с няколко поредни успешни резултата, те ще се намесят отново в борбата за Европа. Пред Интер целта остава гонене на титлата до последно, макар и тези 8 точки разлика от лидера Ювентус да изглеждат съвсем невъзможни за постигане.

Срещата започна по катастрофален начин за гостите от Милано и логично Парма натисна в атакуващ план. Гол във вратата на Самир Ханданович падна съвсем рано в двубоя, още в 15 минута. Негов автор бе добрият стар познайник по италианските терени Жервиньо. Малко преди първото попадение в мача, и двата отбора си размениха по 3 по-интересни удара във вратите на съперника, но опасно реално положение нямаше.

До края на първото полувреме Интер удари греда и записа още един застрашаващ вратаря на домакините удар, но до гол така и не се стигна. Втората част започна под натиск на "нерадзурите", които не се отказаха да атакуват и пресират до последно. Истинското шоу дойде в последните 6-7 минути, когато Стефан Де Врай изравни за гостите с глава след центриране от корнер, а само 3 по-късно, в 78 минута на двубоя Алесандро Бастони направи пълен обрат и донесе трите точки на своя тим.

В следващия кръг Парма е гост на Верона, а Интер посреща Бреша у дома.