Fakti.bg | 29.06.2020 18:33:47 | 164

Ботев (Враца) изненада Дунав в Русе

Отборът на Ботев (Враца) спечели важни три точки в efbet Лига, след като победи с 3:1 Дунав Русе като гост.

В герой за врачани се превърна Петър Атанасов, който се разписа на два пъти, а едно попадение добави Доминик Янков.

За Дунав точен бе Дуде Ндонгала, който реализира дузпа.

Ботев пък завърши двубоя с човек по-малко, след като Ивайло Михайлов бе изгонен малко преди края на срещата.

Гостите от Враца поведоха още в 4-ата минута с гол на Петър Атанасов. Офанзивният футболист, който днес празнува имен ден, се възползва от грешка в действията на Благой Макенджиев и откри резултата. Стражът на Дунав не успя да изчисти добре една върната към него топка и тя попадна в Доминик Янков, който с точно подаване намери Атанасов, а той с точен удар я прати в мрежата на домакините.

До края на първата част последваха още няколко интересни ситуации, създадени от играчите и на двата тима, но до нов гол така и не се стигна.

Малко след подновяване на играта Ботев вкара втори гол. Негов автор отново стана Петър Атанасов. Том изведе добре фланговия футболист на врачани и той с удар в обратния ъгъл матира Макенджиев.

В 81-ата минута Дунав върна един гол. Дуде Ндонгала се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Атанас Зехиров срещу него.

В 87-ата минута Ботев вкара трети гол, като този път голмайстор бе Доминик Янков. Попадението на футболиста на врачани бе едно от най-красивите, които скоро сме виждали по българските терени.

В даденото от съдията продължение гостите останаха с човек по-малко, след като Ивайло Михайлов бе изгонен.

С успеха си тимът на Ботев (Враца) събра актив от 25 точки в Група "Б" на плейофите във втората осмица, благодарение на което врачани се намират на трето място в класирането.