БНР | 30.06.2020 07:02:42 | 179

Божинов и Гълъбинов – резерви за Пескара и Специя в Италия

Валери Божинов влезе като резерва при равенството 1:1 на Пескара у дома срещу Емполи в среща от 31-ия кръг във втора дивизия в Италия. Българският нападател се появи на терена в 85-ата минута, заменяйки Рикардо Маниеро. Преди това Амато Чичирети даде аванс в полза на гостите в 64-ата минута, но Маниеро изравни от дузпа в 77-ата минута. Пескара заема 14-то място в класирането с актив от 39 точки.

В друга среща от кръга Андрей Гълъбинов също влезе като резерва при поражението на Специя с 1:2 в домакинския двубой срещу Пиза. Българският нападател се появи на терена от пейката в 69-ата минута на мястото на М'Бала Нзола. Гълъбинов получи жълт картон три минути преди изтичане на редовното време. Емануел Гиаси изведе домакините напред в резултата в 26-ата минута, но Микеле Маркони реализира попадения в 38-ата и в 85-ата минута, за да направи обрат в полза на Пиза. Специя се намира на четвърто място до момента с 50 точки.

Беневенто победи с 1:0 у дома Юве Стабия и се завръща в елита през следващия сезон. Гол на Марко Сау в 71-ата минута осигури промоцията за домакините, които останаха с човек по-малко на терена още в 24-ата минута след червен картон на Лука Калдирола. Седем кръга преди края на сезона Беневенто има актив от 76 точки, с 24 повече от намиращия се на втора позиция отбор на Кротоне. Беневенто изравни рекорда на Асколи от 1978 година за най-ранно спечелване на място в първа дивизия.