Fakti.bg | 04.07.2020 06:59:12 | 184

Атлетико Мадрид не остави шансове на Майорка

Атлетико Мадрид не даде никакви шансове на Майорка, постигайки победа с 3:0 в първи мач от 34-ия кръг на Примера дивисион.

На своя стадион „Уанда Метрополитано“ домакините, които се намират в отлична форма след подновяването, не оставиха съмнения относно разликата в класите между двата отбора и стигнаха комфортно до успеха.

След пропуски на Яник Караско и Жоао Феликс в първите минути, откриващият гол дойде от дузпа и бе дело на Алваро Мората в 29-ата минута. Интересното е, че първото изпълнение на нападателя бе спасено, но съдията Рохас назначи повторно изпълнение заради навлизане на терена от играчи на гостите. При втория опит Мората бе безпогрешен, пращайки топката в горния ъгъл.

Вторият гол падна в последните секунди на добавеното време на първата част. Отличната преса на Атлетико доведе до отнета топка в половината на съперника, след което Йоренте отдясно пусна прострелен пас към Мората, за когото не бе проблем от близко разстояние да засече в опразнената врата за 2:0.

През второто полувреме преимуществото на „дюшекчиите“ бе още по-осезаемо, а крайното 3:0 оформи Коке с прекрасен изстрел при една избита топка в 79-ата минута.

В класирането Атлетико е трети с 62 точки, на 5 зад четвъртия Севиля, който е с мач по-малко. Майорка пък остава в зоната на изпадащите с 29 точки, на 5 зад първия в спасителната зона Селта Виго.