Cross.bg | 06.07.2020 06:55:00 | 125

Барселона наказа Виляреал с 4:1

Барселона победи Виляреал с 4:1 като гост на стадион “Ел Мадригал” в двубой от 34-и кръг на Ла Лига. Звездата на каталунците Лионел Меси се отличи с две асистенции, а 17-годишният Ансу Фати вкара юбилейния гол №9000 в историята на испанския гранд. Аржентинецът вече има 19 асистенции през сезона, а това е него личен рекорд. Той води и в голмайсторската класация с 22 попадения, пет повече от втория Карим Бензема. В 71-ата минута на мача с Виляреал негов гол бе отменен след намесата на VAR. В таблицата обаче Барселона изостава с четири точки от Реал Мадрид. Тийнейджърът Фати се появи на терена в 72-ата минута на мястото на Антоан Гризман. Фати се разписа в 87-ата минута. Той е възпитани на Барселона и дебютира за първия отбор през 2019 г. Този сезон вкара шест гола и асистира за един във всички турнири.