БНР | 06.07.2020 14:12:33 | 246

Социалните мрежи - социални, но все пак мрежи


Участието ни в социалните мрежи е въпрос на личен избор.
Дали наистина  е така?
Особено във времената на социална изолация, те са един от малкото канали, чрез които можем да общуваме с нашите роднини и приятели. Някои хора търсят хумористично съдържание, други - политическо, но в този момент е важна най-вече интеракцията с хора.

„По време на пандемията се увеличи интересът на хората към социалните мрежи. В моите клипове онлайн аз залагам на хумористично съдържание. Използвам случки от реалния живот, които понякога преекспонирам, за да забавлявам аудиторията. Не се страхувам да разкривам личните си данни, защото те се използват с маркетингови цели. Благодарен съм на голямата аудитория, която ме подкрепя в интернет изявите ми“, споделя инфлуенсърът Денислав Димчев, The Boxing Anilope.

Денислав има над 6.9 млн. харесвания и около 300 хил. последователи в нашумялата през последните години мрежа Tik-Tok.

„Социалните мрежи като Tik-Tok крият опасности. Това приложение черпи информация за личността ни чрез локацията, пазаруването, инсталираните приложения и всички други аспекти от нашия онлайн живот. Безопасността е в нашите ръце. Четете внимателно и се информирайте с какво се съгласявате. Необходимо е родителите да бдят над това, какво децата им търсят или публикуват в мрежите. Едно търсене в Google може да реши всичките ви проблеми“, коментира Георги Апостолов, експерт от Център за безопасен Интернет. Едни от най-опасните програми за събиране на лични данни са т.нар. тестове - например как бихме изглеждали след 10 години или в коя държава трябва да живеем, предупреди експертът.

Колко разкриваме в интернет за себе си е наша лична преценка. Забавлението в социалните  мрежи ни държи в кондиция и в добро настроение, но трябва да запомним и че те крият опасности. Както и с всеки друг аспект от живота – ако се използват с мярка, всичко ще бъде наред.
Не предозирайте и бъдете отговорни.

Прочети цялата публикация