БНР | 07.07.2020 20:01:25 | 164

Ботев (Пд) победи Етър, ще играе с Черно море за седмото място

Отборът на Ботев (Пловдив) победи у дома състава на Етър с минималното 1:0 и се класира за финала за седмото място в първа професионална футболна лига. Така Ботев ще играе срещу Черно море във Варна за седмото място в крайното класиране. Победителят от събота ще играе финален двубой с третия в крайното класиране на първата шестица за място в турнира Лига Европа.

Домакините имаха превъзходство през първата част, но трудно стигаха до нещо по-интересно пред вратата на Етър. Гостите първи стигнаха до положение, когато в 12-ата минута Яни Пехливанов стреля опасно от границата на наказателното поле, но Георгиев улови топката.

Все пак в 28-ата минута Ботев поведе, след като Джонатан отне топката пред наказателното поле на гостите и подаде към Вутов, който с шут по земя от 20 метра намери долния ляв ъгъл на Господинов за 1:0. В 44-ата минута Джонатан Перейра прекъсна опасна атака на Етър и подаде към Неделев, който от своя страна изведе Бурбано отляво в наказателното поле на виолетовите. Последният шутира по земя и Господинов спаси.

След почивката в 56-ата минута Милчо Ангелов се озова за момент сам срещу вратаря след неразбирателство в отбраната на домакините, но Бандаловски спря нападателя със страхотен шпагат. В 67-ата минута гол на гостите не бе признат заради засада на Милчо Ангелов, получил топката от Боджадж след грешка при изнасянето на вратаря Георгиев.

Гостите останаха в намален състав в 79-ата минута, когато Яни Пехливанов получи втори жълт и червен картон за нарушение срещу откъсващия се Джонатан Перейра. В 87-ата минута и Кацаров бе изгонен с втори жълт и червен картон, за да доиграят гостите с 9 футболисти.

В добавеното време Неделев намери Станислав Шопов, а младокът напредна и нанесе удар, който Господинов изби и топката срещна гредата.