Fakti.bg | 08.07.2020 17:32:53 | 261

Лудогорец победи категорично Левски - битката за второто място ще е ожесточена

Лудогорец разби с 3:0 Левски в последния си домакински мач за сезона, след който получи шампионската титла на България. В празнично настроение "орлите" категорично надиграха разкъсвания от проблеми и изпаднал в тежка финансова криза столичен гранд. Загубата бе най-тежката за Левски от 28 май 2017 година, когато претърпяха поражение със същия резултат от ЦСКА.

Головете за разградчани, които бяха с екипи посветени на 75-годишнината на клуба, отбелязаха Козмин Моци, Мавис Чибота и Дан Битон.

Левски се опита да бъде равностоен в началните минути на срещата, но класата и липсата на напрежение в Лудогорец си каза думата. Първият гол падна в 25-ата минута. Вандерсон бе повален от Райнов в наказателното поле, а Моци реализира хладнокръвно отсъдената дузпа.

През второто полувреме Лудогорец се забавляваше, а двата гола бяха най-малкото, с което Левски се отърва. Янис Каргас направи поредната си груба грешка и позволи на Каули да изведе Чибота сам срещу Георгиев, а той не сгреши - 2:0.

15 минути преди края на срещата бе оформена класиката. Шампионите направиха отлична контраатака, топката бе подадена на Битон, който се вклини между защитниците на Левски и с хубав удар направи резултата 3:0.

Левски няма победа в шампионата срещу Лудогорец вече в 14 поредни мача. Срещу никой друг съперник "сините" не са имали толкова продължителна негативна серия.

В същото време столичани се отдалечиха от Лига Европа. "Сините" са на третото място с 53 точки, колкото има и втория ЦСКА. Славия пък е на четвърто място с 52, но и мач по-малко. "Червените" също имат един двубой по-малко от "сините".