Fakti.bg | 09.07.2020 16:56:23 | 132

Ботев Враца разпиля Царско село за едно полувреме и остава в Елита

Ботев (Враца) ще играе и през следващия сезон в Първа лига. Това стана факт след победа с 3:0 като гост над Царско село. Головете паднаха през втората част. В герой за врачани се превърна Петър Атанасов, който вкара два гола. Едно попадение добави Чавдар Ивайлов.

Така без значение от изхода на срещата между Царско село и Дунав в понеделник, врачани ще са първи в групата с 4 точки и по-добри показатели от "драконите".

Срещата бе под въпрос, след като "царете" заплашиха по-рано през деня, че няма да излязат на терена, ако гостите не са си направили PCR тестове за COVID-19.

Двубоят започна скучно. В началните минути не се случи нищо запомнящо се. Удари на Домовчийски и Мечев не представляваха опасност пред Пласид.

В 34-ата минута Златински опита да изненада вратаря на домакините от пряк свободен удар, но Пласид внимаваше. Малко след това опасен шут на Уесли Ната от пряк свободен удар мина покрай вратата на гостите.

В края на полувремето Царско село можеше да открие резултата. Бахамбула проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Андерсон стреля опасно покрай вратата.

Второто полувреме започна с удар от движение на Ната, който премина покрай вратата. Малко след това Пласид спаси удар от около 30 метра на Златински.

В 62-ата минута Петър Атанасов стреля от 20 метра в долния десен на ъгъла на вратата на "царете" - 1:0 за Ботев!

Шест минути по-късно Джони Пласид направи невероятна грешка, която доведе до втори гол в неговата врата. Даскалов върна топката към национала на Хаити, кълбото мина под крака на стража, а Атанасов с шпагат я прати във вратата за 0:2.

В 74-ата минута Ботев уби интригата в мача с трети гол. Чавдар Ивайлов бе оставен сам и с брилянтен удар от около 25 метра направи вратарят на Царско село безпомощен за трети път.

До края на двубоя Царско село можеше да върне един гол, но ударът на Минчев срещна гредата. В продължението отново Минчев можеше да се разпише, но Костов направи двойно спасяване.