Fakti.bg | 11.07.2020 16:50:33 | 104

Ливърпул с неочаквана издънка срещу Бърнли

Бърнли стигна до равенство 1:1 като гост на шампиона Ливърпул в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци откриха резултата със страхотно попадение с глава на Анди Робъртсън, но Джей Родригес донесе точката на домакините.

Ливърпул определено бе по-добрият отбор на терена през първата част, но стражът на Бърнли Ник Поуп се намеси на няколко пъти по брилянтен начин, за да запази мрежата си суха. ''Червените'' все пак успяха да открият резултата десетина минути преди края. Фабиньо центрира към Анди Робъртсън в наказателното поле и защитникът на „червените“ вкара страхотен гол с глава.

В добавеното време на първото полувреме Поуп отново бе герой за своите, след като изби страхотен изстрел на Садио Мане.

Ливърпул започна силно и втората част, като само четири минути след началото й Фирмино удари греда.

В 70-ата минута Бърнли оформи крайното 1:1. Тарковски успя да се пребори и да свали с глава едно дълго подаване в наказателното поле, след което Джей Родригес с изстрел по земя отбеляза във вратата на Алисон Бекер.

Със спечелената точка Бърнли събра актив от 50, с което си отрежда деветото място във временното класиране на английската Висша лига. Шампионите от Ливърпул пък имат 93, като с този си актив все още могат да достигнат 100 или повече точки.