Fakti.bg | 12.07.2020 07:53:03 | 155

Надеждата на Барса е жива, каталунците продължават да гонят Реал Мадрид

Барселона спечели гостуването си на Валядолид от 36-ия кръг на испанската Ла Лига с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Артуро Видал. Голът му бе четвърт час след първия съдийски сигнал. След победата каталунците остават на второто място с актив от 79 точки, само на една зад лидера Реал Мадрид, който обаче е с мач по-малко. В понеделник мадридчани гостуват на Гранада. А Валядолид, от своя страна, остава на 14-а позиция с 39 точки, на 7 разлика от зоната на изпадащите. До края на кампанията има само още два кръга.

В началните минути на срещата Барселона бе по-активен на терена от Валядолид. Гостите създадоха първата голова опасност още в 5-ата минута. Получи се рикошет, след който Нелсон Семедо овладя и потърси свой съотборник, като топката стигна до Рики Пуч, който моментално отправи удар, но изстрелът му не затрудни вратаря на домакините - Жорди Масип.

В 15-ата минута Барселона стигна до единството си попадение в мача. Лионел Меси успя да намери Артуро Видал, който от границата на наказателното поле с мощен диагонален удар порази вратата на Валядолид за 1:0. Може би е важно да се отбележи, че топката рикошира в страничния стълб преди да влети в мрежата. Това бе 20-та асистенция на Лионел Меси от началото на сезона. За последно, в рамките на един сезон в Ла Лига, 20 голови подавания направи друга легенда на Барса, а именно Шави Ернандес.

В 24-ата минута Семедо отново се бе включил отдясно на атаката. Бразилският краен бранител получи топката и опита сам да завърши, но Жорди Масип успя да парира удара му.

Половин час след първия съдийски сигнал Рики Пуч бе потърсен с успореден на голлинията пас. Масип обаче следеше внимателно ситуацията и успя да се намеси преди топката да стигне до младия футболист на Барселона.

В друг мач от програмата на Ла Лига късно снощи - Атлетико Мадрид надделя с 1:0 над отбора на Бетис.

Няколко минути преди почивката Кике бе намерен с изритана топка, която хвана неподготвена защитата на каталунците. Футболистът на Валядолид обаче не успя да нанесе удар по посока вратата на Марк-Андре тер Стеген.

След почивката домакините заиграха по-активно и потърсиха изравнителния гол. В 60-ата минута Енес Юнал стреля опасно с глава. Тер Стеген обаче успя да се намеси и спаси. Три минути по-късно Меси стреля директно от пряк свободен удар, но Масип отново спаси.

В 66-ата минута Юнал успя за пореден път да се извиси над противниковата защитата, но Тер Стеген се намеси подобаващо.

В 72-рата минута първо Луис Суарес поиска дузпа, след като бе повален в наказателното поле. Малко по-късно и Пике имаше претенции, защото бе задържан след изпълнение на ъглов удар. Главният съдия обаче прецени, че и при двете ситуации няма основание за 11-метров наказателен удар.

В заключителните минути Валядолид натисна Барса, но страхотни намеси на Тер Стеген запазиха резултата непроменен.