Fakti.bg | 12.07.2020 20:51:09 | 138

ЦСКА прегази Берое в София и си осигури евроучастие

ЦСКА си осигури сребърните медали в efbet Лига, след като прегази с категоричното 5:0 отбора на Берое на стадион "Българска армия". В герой за "червените" се превърна Тиаго Родригес, който се отчете с два гола и асистенция. Останалите попадения за ''армейците'' реализираха Евандро, Валентин Антов и Али Соу. По този начин ЦСКА събра 59 точки и завърши първенството на второ място с аванс от 4 точки пред отбора Славия, който се класира трети. Берое пък, от своя страна, с актив от 49 точки завърши на петата позиция в крайното класиране на сезон 2019/20 в efbet Лига.

Преди началото на мача почетни плакети получиха легендарният треньор Димитър Пенев, който днес навършва 75 години, както и Едвин Джеси и Рубен Пинто. Това бе последен мач за двамата с "червения" екип. Пинто записа 128 мача за ЦСКА, в които реализира 12 гола и направи 10 асистенции, докато Джеси се отчете с 60 двубоя, в които вкара 6 попадения и направи 10 асистенции.

Домакините откриха резултата чрез Евандро след едва четири минути игра. Тиаго Родригес стреля отдясно, но топката бе блокирана и отиде вляво. Евандро пое и стреля прецизно с левия крак, благодарение на което откри резултата - 1:0 за ЦСКА.

Три по-късно Али Соу свали топката с глава към Греъм Кери. Ирландецът бе притиснат от Крум Стоянов и стреля много неточно от изгодна позиция.

Валентин Антов удвои резултата в 24-ата минута. Младокът получи пас на дъгата на наказателното поле на Берое, с елегантен финт заблуди бранител на старозагорци и с премерен удар прати топката между краката на Генадий Ганев.

В 69-ата минута Али Соу се освободи от двама бранители на Берое и нахлу в наказателното поле на гостите. Ганев препъна гамбиеца и Давидов посочи бялата точка. Тиаго Родригес с много силен удар от направи резултата 3:0 в полза на ЦСКА.

В 77-ата минута ЦСКА вкара четвърти гол. Влезлият като резерва Енрике Рафаел бе изведен много добре от друга резерва, а именно Рубен Пинто, след което намери Тиаго Родригес на празна врата, като португалецът без проблем се разписа за втори път в срещата.

В 81-ата пък Али Соу вкара пети гол във вратата на Берое. Той надбяга Георги Маджаров и с левия крак прокара топката край плонжа на Ганев.