Fakti.bg | 12.07.2020 21:12:59 | 416

Славия подчини Лудогорец. ''Белите'' са на бараж за ЛЕ, а разградчани се лишиха от рекорд

Отборът на Славия спечели бронзовите медали за сезон 2019/2020 на efbet Лига. "Белите" победиха шампиона Лудогорец с 3:1 на ст. "Славия" в Овча Купел в последния кръг от плейофите. По същото време Локомотив (Пловдив) би Левски на "Герена". Факт, който донесе третото място в класирането за тима на Златомир Загорчич. Освен това, Славия ще играе бараж за последната квота за Лига Европа срещу Ботев (Пловдив). За първи път в новия век "белите" влизат в челната тройка на класирането в родното първенство. А победа на Славия днес, бе и първа загуба за Лудогорец през целия сезон, което означава, че мечтата за сезон без загуба не се сбъдна.

В 7-ата минута на двубоя Славия стигна до първата си възможност за гол. Венцислав Бенгюзов пробва извеждащ пас, но след рикошет топката се озова в краката на Радослав Кирилов. Крилото стреля, но Ренан спаси.

В 12-ата минута Славия поведе в резултата. Емил Стоев пробва центриране към Калоян Кръстев, но Драгош Григоре изчисти с глава. Топката обаче попадна на крака на младия талант Филип Кръстев, който прониза вратаря Ренан за 1:0.

Три минути по-късно Славия получи чудесен шанс да удвои преднината си. Калоян Кръстев излезе един на един срещу Григоре, финтира го и стреля мощно, но топката мина покрай лявата греда на Ренан.

Първият шанс за Лудогорец в двубоя се откри чак в 21-ата минута. Тогава Дан Битон пробва да стреля от пряк свободен удар, но топката мина високо над вратата на Стергиакис.

В 24-ата минута Георги Терзиев се превърна в стена пред вратата на Лудогорец. Топката попадна в нападателя на Славия Калоян Кръстев, който от точката на дузпата стреля силно, но кълбото уцели гърба на защитника на "орлите". След това топката отново се върна в Кръстев, който отново стреля, но отново Терзиев попречи на топката да полети към вратата, която той защитава.

В 29-ата минута Славия удари за втори път Лудогорец. Левият защитник Христо Попадийн напредна много мощно през центъра, пусна топката към Янис Карабельов, който продължи към Емил Стоев. Крилото върна веднага към Попадийн, който реализира за 2:0 в полза на Славия.

В 35-ата минута се заформи сериозно меле между играчи на двата отбора. Христо Попадийн фаулира Димо Бакалов, който паднал посегна към Попадийн. След това вторият голмайстор за "белите" стана да иска обяснение и блъсна Бакалов. Тогава Сисиньо от Лудогорец се втурна в мелето. След като се поуспокоиха страстите, реферът Валентин Железов изгони Сисиньо и показа жълти картони на Бакалов от Лудогорец и Бенгюзов от Славия, който също бе много активен с разправията. Помощникът на Златомир Загорчич - Мартин Кушев, също получи червен картон.

В последната минута от първото полувреме Славия вкара и трети гол в мача. "Белите" реализираха за 3:0 чрез Радослав Кирилов. Той получи прекрасен дълъг пас от Емил Виячки и от воле стреля неспасяемо във вратата на Ренан.

Второто полувреме започна в много приспивно темпо. "Белите" са се прибрали в своя половина и дебнат на контраатака. Лудогорец пък владее повече топката, но с човек по-малко е трудно за шампионите да стигнат до голови положения.

Лудогорец стигна до шанс за гол едва през втората част. Младият Цветослав Петров се озова на много удобна позиция и стреля, но Стергиакис изби.

Лудогорец успя да върне един гол на стадион "Славия" в 74-ата минута. Дан Битон получи топката и с много премерен удар извън наказателното поле матира вратаря на ''белите'' - Антонис Стергиакис.

В последните минути на мача темпото спадна доста, тъй като Славия бяха доволни от резултата, а Лудогорец, като че ли, нямаха особена мотивация да търсят дори и изравняване на резултата.

В крайна сметка до края нямаше други моменти и посредством победата си с 3:1 - Славия си осигури бронзовите медали в efbet Лига и бараж за участие в Лига Европа срещу Ботев (Пловдив).