Fakti.bg | 14.07.2020 04:15:10 | 199

Манчестър Юнайтед изпусна да излезе трети в Премиер Лийг (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед изпусна шанса да излезе на трето място в английската Премиер Лийг. "Червените дяволи" завършиха 2:2 домакинския си мач със Саутхямтън от 35-ия кръг, след като допуснаха изравнителен гол в 96-ата минута. Резултатът е реален с оглед показаното на терена, като "светците" през целия мач бяха равностойни, а в края успяха да натикат съперника си в наказателното му поле.

Мачът започна с повече атаки за гостите. В 10-ата минута Антони Марсиал беше изведен сам срещу вратаря, но намери начин да не порази целта.

Само две минути по-късно Пол Погба загуби топката около точката за изпълнение на дузпа при изнасяне. Нейтън Редмънд успя да подаде на непокрития Стюърт Армстронг, който откри за гостите.

Попадението не смути "червените дяволи". Те потърсиха веднага изравняването. В 16-ата минута попадение на Маркъс Рашфорд беше отменено за очевидна засада. Англичнанинът все па се разписа 4 минути по-късно след хубаво подаване на Марсиал в наказателното поле.

Французинът показа, че се намира в отлична форма и в 23-ата минута вкара след хубаво влизане отляво и разстрелващ удар в горния ъгъл на вратата.

До края на първото полувреме играта беше равностойна и на моменти гостите успяваха да упражнят натиск към вратата на Де Хеа, но без да създават голови положения.

След почивката Саутхямптън отново започна по силно и достигна до няколко добри ситуация, но все нямаше кой да направи решаващото докосване.

Домакините успяха да стабилизират владението на топката и започнаха да контролират играта. В този период Рашфорд направи невероятен пропуск странично от два метра, като не успя да уцели вратата.

Солскяер върна отбора си назад и се наложи Де Хеа да показва класата си. Той направи поредното си марково спасяване, докосвайки с ръка топка под гредата.

Малко преди изитчане на редовното време резервата Брендън Уилямс и играча на Саутхямптън Кайл Уокър Питърс си удариха главите лошо. Наложи се и двамата да получават сериозна лекарска помощ. Уокър Питърс успя да продължи, но Уилямс трябваше да напусне и домакините останаха с десет човека.

В 96-ата минута Майкъл Обафени изравни за 2:2. Джеймс Уорд Праус центрира от корнер отдясно. Беднарек надскочи Матия с глава и Обафени няка успя да изпревари Линдельоф пред голлинията.

Така Манчестър Юнайтед остана на пето място с 59 точки и с два гола по-лоша голова разлика от Лестър. Челси е на трето място с 60 точки. Червените дяволи" имат гостуване на Крисъл Палас, домакинство на Уест Хям и гостуване на прекия конкурент Лестър. Съперниците също нямат лесна програма.

Саутхямптън е на 12-о място с 45 точки и ще играе за престиж срещу Брайън у дома, Борнмут като гост и Шефилд Юнайтед отново у дома.