БНР | 16.07.2020 04:39:02 | 164

Ливърпул с първа загуба от 11 мача срещу Арсенал

Шампионът Ливърпул пропусна да вземе точки при гостуването си на Арсенал и допусна поражение с 1:2 от „артилеристите” в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига. По този начин „артилеристите” записаха ценна победа в борбата си за местата в зона „Европа” и продължават да се опитват да се внедрят сред най-добрите на Острова.

Садио Мане в 20-ата минута даде превес на мърсисайдци, но кошмарни грешки на перфектните през последните два сезона – Върджил ван Дайк и Алисон Бекер, спомогнаха за обрата при домакините. Първо в 32-ата минута Александър Лаказает наказа грешка на Ван Дайк, а Рийс Нелсън в 44-ата, на практика, донесе успеха на домакините.

Това е първата победа на Арсенал над шампиона на Англия от 2015-а година, като "топчиите" обичайно преклоняват глава пред 19-кратния шампион на Англия.

Победата прати Арсенал на 9-ото място с 53 точки, докато Ливърпул е първи от няколко кръга насам и е с 93. Лошото при домакините е, че няма да могат да подобрят рекорда на Манчестър Сити за най-много спечелени точки в един сезон.