БНР | 17.07.2020 04:33:43 | 144

Лестър брани позицията за Шампионската лига

Отборът на Лестър потвърди претенциите си за място в Топ 4 на английската Висша лига по футбол, след като победи Шефилд Юнайтед у дома с 2:0 в мач от 36-ия кръг благодарение на головете на Айозе Перес и на резервата Демарай Грей. Резултатът остави Лисиците на 4-о място с 62 точки, колкото има и Манчестър Юнайтед, който надигра като гост Кристъл Палас с 2:0. Шефилд Юнайтед е на 8-о място с 54 точки, на 2 от Уулвърхемптън, заемащ последната квота за Лига Европа.

Само с една победа в последните си шест мача отборът на Лестър бе наясно какво преследва и доминираше през огромна част от срещата. Айозе Перес откри резултата в 29-ата минута с рязък удар по земя от 14 метра, след като 19-годишният дебютант Люк Томас проби и му върна паса. 11 минути преди края Грей вкара за 2:0 след презицно изпълнение, завършило атака и подаване на Джейми Варди. Лисиците пропуснаха до края на мача да постигнат по-убедителна победа, след като вратарят Дийн Хендерсън направи няколко чудесни спасявания. Самият Варди също се размина с гола в началото на второто полувреме.

Късно попадение за 1:1 на Тео Уолкът донесе равенство за Евертън, но съсипа мечтите на Астън Вила да се измъкне от опасната зона и да отърве изпадането. След доста скучното първо полувреме Вила откри резултата с първата си възможност в мача изобщо. Езри Конса прати топката в мрежата след подаване на Конър Хурихейн от свободен удар в 72-ата минута.

Евертън имаше проблеми в атаката до момента, когато Андре Гомеш проби и сложи топката на Уолкът, който три минути преди края изравни. Резултатът оставя Вила на 19-о място в класирането с 31 точки, на 3 точки от Уотфорд, който има и мач по-малко.

В друг мач от кръга Саутхемптън и Брайтън завършиха 1:1. Лидер е шампионът Ливърпул с 93 т пред Манчестър Сити със 75, следва Челси с 63 т, а Лестър и Манчестър Юнайтед имат то 62 т.