Cross.bg | 17.07.2020 12:46:00 | 123

Зидан: Това е един от най-добрите ми моменти във футбола

Отборът на Реал Мадрид стана шампион на Испания за 34-ти път в историята си, след като победи Виляреал с 2:1 у дома в мач от предпоследния кръг на Ла Лига. В същото време Барселона загуби домакинството си на Осасуна с 1:2 и по този начин Реал има преднина от седем точки преди последния кръг от сезона. Възпитаниците на Зинедин Зидан знаеха, че успех срещу “жълтата подводница” ще им донесе първа титла от три години насам и поведоха в резултата в 29-та минута, когато Лука Модрич намери Карим Бензема и френския нападател прокара топката между краката на вратаря на гостите Серхио Асенхо. В 77-та минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, като първоначално капитанът Серхио Рамос избра нетрадиционно изпълнение и се опита да подаде на Бензема, но реферът нареди наказателният удар да бъде повторен, а нападателят на Кралския клуб не сбърка за 2:0. Седем минути преди края Висенте Ибора върна един гол за Виляреал, но това бе всичко, до което стигнаха гостите. По този начин Реал Мадрид спечели 34-та си шампионска титла и втора под ръководството на Зинедин Зидан, който след завръщането си в Кралския клуб през пролетта на 2019 година обяви, че именно Ла Лига ще бъде основната цел на тима за сезон 2019/20 и изпълни плана си. Французинът спечели 11-ти трофей начело на Кралския клуб и втора титла с отбора като треньор. “Днес е един от най-добрите ми дни във футбола