БНР | 18.07.2020 03:29:45 | 67

Уест Хем е на точка от спасението

Уест Хем победи един от преките си конкуренти за оцеляване и се нуждае само от една точка в оставащите два кръга, за да си запази мястото си в елита. "Чуковете" спечелиха с 3:1 домакинството си на Уотфорд от 36-ия кръг на Висшата лига.

Лондончани взеха стабилна преднина от два гола още в първите десет минути. Първо "стършелите" сгрешиха при изнасянато на топката, домакините отнеха и с няколко паса елиминираха защитата на съперника, а Михаил Антонио я получи в наказателното поле, за да вкара за 1:0.

След това Джаред Боуен центрира отдясно и намери Томаш Сучек с глава вкара за 2:0.

В 36-ата минута "чуковете" добавиха трето попадение на сметката си. Деклан Райс овладя на ъгъла на наказателното поле и с прекрасен диагонален удар не остави шансове на вратаря за 3:0.

Уотфорд вдигна оборотите през второто полувреме и още в 49-ата минута върна един гол. Абдулай Дукуре напредна на скорост, финтира защитник и стреля, но в гредата. Топката обаче попадна в Трой Дийни, който отблизо не сгреши за 3:1.