Fakti.bg | 18.07.2020 19:07:13 | 102

Царско село пречупи Септември с 2:0 и остава в елита на България

Царско село победи Септември и стана последният участник в Първа лига през новия сезон, запазвайки мястото си в елита на страната.

Баражът между двата тима завърши при резултат 2:0 на "Армията". Автор на първото попадение в мача стана Минчев, разписал се след 19 минути игра. Мечев вкара за 2:0 в продължението на двубоя.

"Царете" бяха близо до това да си гарантират оставането преди няколко седмици, но загубиха у дома от Черно море и позволиха на Етър да ги изпревари в групата във втората осмица. Днес обаче нова грешка от тяхна страна нямаше.

Стартът на мача беше напрегнат и за двата отбора, като нарушенията в средата на терена се редуваха едно след друго, а главният съдия Николай Йорданов не се свенеше да предупреждава играчите и на двата тима както неофициално, така и съвсем формално, с показване на жълти картони за част от тях. По-агресивни в изявите си на игрището бяха футболистите на Царско село, поради което и официалните предупреждения за тима бяха повече.

В 19-ата минута центриране в полето на Галев намери Минчев, който с технично отиграване заблуди вратаря, реакцията му не беше достатъчно добра и резултатът беше открит. Последва нова акция с участието на Минчев, но този път той не достигна до възможност за отправяне на изстрел. Будинов бе длъжник на тима си, като в два случая не успя да удвои преднината на "царете", след като бе извеждан по чудесен начин от своите съотборници. В една от тези ситуации Минчев проби по десния фланг и върна кълбото към Будинов, който необезпокояван го запрати далеч над вратата на съперника.

Центриранията на Русев и далечните изстрели на Галчев изглежда бяха единственото по-сериозно оръжие за Септември, което се оказа крайно недостатъчно за реализиране на попадение. Освен това, Пласид бе на мястото си във всяка една ситуация, като даде да се разбере, че няма начин някой да му отнеме топката при центриранията в пеналта. Така след изтичането на първото полувреме Царско село води в резултата с минималното 1:0.

През второто полувреме Септември направи половин дузина опити да изравни резултата. В дъното на изявите за тима бе Велко Батрович. Той отправи 4 удара по посока вратата на опонента, но нито веднъж не успя да преодолее стража. В същото време Минчев не спираше да притеснява отбраната на Септември, а Будинов - да пропуска положения. Галчев пък бе добре спиран от бранителите на опонента и не получи възможност за индивидуална изява.

Травма на Ната притесни Любослав Пенев, но футболистът на Царско село все пак довърши мача на добро ниво, чак до 88-ата минута, когато бе заменен. Царско село стигна до успеха и остава в елита на България и през следващия сезон. Преднината на тима дори бе удвоена в продължението на двубоя, когато Мечев бе точен от далечна дистанция. Това направи победата на състава още по-убедителна и заслужена.