БНР | 18.07.2020 19:47:45 | 110

Царско село надигра Септември, остана в Първа лига

Отборът на Царско село победи Септември (София) с 2:0 и запази мястото си в първа професионална футболна лига и през следващия сезон.
Възпитаниците на Любослав Пенев вкараха по един гол във всяко полувреме и стигнаха до успеха.
Тимът на Септември за втори пореден сезон ще играе във второто ниво на българския футбол.
Капитанът на Царско село Георги Минчев отбеляза в 19-ата минута, след като засече центриране отляво и с едно докосване прати топката във вратата на Валентин Галев.

В 28-ата минута Царско село направи пропуск и пропусна да удвои. Минчев се възползва от грешка на отбраната на Септември в наказателното поле и върна топката към Мирослав Будинов, който от много удобна позиция изпрати топката над вратата.
Четири минути по-късно Кордейро направи пробив отляво, след което подаде в наказателното поле, където обаче и Будинов, и Минчев се разминаха с топката.

Първият точен удар за Септември дойде в 69-ата минута, след като Велко Батрович стреля от наказателното поле на Царско село, но Пласид показа добра намеса и боксира встрани.
Десет минути преди края Царско село пропусна да реши всичко в мача. Симеон Мечев намери отлично по земя с пас отляво Уесли Ната след контрааатака на тима на Любослав Пенев. Халфът стреля, но Галев парира удара.
Все пак Царско село стигна до втори гол в петата добавена минута на второто полувреме. Минчев асистира на Мечев, който със силен удар малко преди границата на наказателното поле направи 2:0.