БНР | 19.07.2020 19:10:36 | 186

Челси е на финал за купата след 3:1 срещу Манчестър Юнайтед

Челси стана вторият финалист в турнира за купата на Англия след категорична победа с 3:1 над Манчестър Юнайтед. По този начин "сините" си осигуриха трето класиране във финала на най-стария футболен турнир в света за последните четири сезона.
Битката за трофея, която ще се състои на 1 август, ще бъде повторение на тази от 2017 година, когато Арсенал победи Челси с 2:1.

Челси се възползва от многото грешки в защита на Манчестър Юнайтед и вкара три гола чрез Оливие Жиру, Мейсън Маунт и след автогол на Хари Магуайър, а Бруно Фернандеш от дузпа в края оформи крайния резултат.

Срещата започна равностойно, без сериозни шансове за гол, а ключовият момент се оказа сблъсък глава в глава малко преди почивката между защитниците на Манчестър Юнайтед Хари Магуайър и Ерик Байи. Котдивоарецът бе изнесен на носилка с яка на врата и кислородна маска, а Магуайър продължи с превързана глава.

Това доведе до 12 минути продължение на първата част, като в 11-ата Жиру вкара от близка дистанция за 1:0 за Челси. Секунди след почивката неумела намеса на Давид де Хеа след далечен удар на Мейсън Маунт позволи на лондончани да поведат с 2:0.

В 74-тата минута нови неконцентрирани действия в отбрана на "червените дяволи" доведоха до автогол на Магуайър, който вкара топката в собствената си врата, опитвайки се да пресече центриране към Антонио Рюдигер.

В 85-ата минута Манчестър Юнайтед все пак стигна до почетен гол. Антони Марсиал бе изритан в наказателното поле и съдията Майк Дийн посочи бялата точка. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който вкара за 1:3.

В последните секунди на добавеното време Калъм Хъдсън-Одой можеше да вкара четвърти гол за Челси, но от чиста позиция изстреля топката високо над вратата.