Fakti.bg | 19.07.2020 19:55:25 | 163

Челси разби Ман Юнайтед и е на финал за ФА Къп (ВИДЕО)

Челси разби Манчестър Юнайтед с 3:1 и се класира за финал на ФА Къп срещу Арсенал. Срещата на "Уембли" не беше атрактивна и се реши в края на първото и началото на второто полувреме. Тогава "сините" вкараха два гола, а по-късно Хари Магуайър си вкара автогол. Бруно Фернадеш отбеляза почетното попадение за Юнайтед от дузпа.

Челси имаше териториално предимство в началото, но и двата отбора бяха много предпазливи и до опасности, така и не се стигаше. Постепенно играта се пренесе в полето на "сините", но и футболистите на Юнайтед не бяха много остри.

В края на полувремето Ерик Байи си удари главата с тази на Курт Зума, а след това и с главата на Магуайър. Байи трябваше да бъде заменен с Марсиал, а частта беше продължена с 13 минути.

В 56-ата минута на първото полувреме Сезар Аспиликуета центрира остро отляво и Оливие Жиру изпревари Лндельоф, засичайки топката. Де Хеа докосна топката, но тя влезе за 1:0 за Челси.

В началото на второто полувреме Брендън Уилиямс подари топката на Мейсън Маунт, който напредна и стреля много остро по земя. Де Хеа се хвърли, но само удари топката с ръкавиците - 2:0 за Челси.

"Червените дяволи" се актвизираха Погба и Грийнууд смениха Фред и Джеймс. Това доведе до няколко положения, които с лекота бяха пропилени. От другата страна Де Хеа спаси засечена топка от Алонсо след дълга атака на Челси.

В 74-ата минута резултатът стана класически. Маркос Алонсо даде прострелна топка, този път отляво. За нея скочи Антонио Рюдигер, но Магуайър я отклони покрай безпомщния Де Хеа за 3:0 за Челси.

В 85-ата минута резервата Калъм Хъдсън-Одой спъна Марсиал в наказателното поле. Бруно Фернандеш хладнокръвно реализира за 1:3.

Въпреки, че се играха още 12 минути Манчестър Юнайтед не можа да създаде нищо опасно. Обратно Калъм Хъдсън-Одой направи пропуск в 96-ата минута, който беше без значение.

Така финалът ще бъде изцяло лондонски Арсенал - Челси. Двата отбора от Манчестър бяха тотално надиграни на "Уембли".