БНР | 20.07.2020 04:41:13 | 112

Леганес прекъсна серията на Реал (М)

Леганес прекъсна победната серия на шампиона Реал Мадрид от 10 последователни успеха в Ла Лига.

В двубой от последния 38-ми кръг Леганес и Реал завършиха наравно 2:2 на "Мунисипал де Бутарге", но това не бе достатъчно на домакините, които се нуждаеха от задължителна победа, за да избегнат изпадането в Ла Лига 2.

Реал поведе в резултата още в 9-ата минута с 11-ия гол в шампионата на капитана Серхио Рамос.

Така той стана първият бранител след Роналд Куман, който преминава границата от десет попадения в рамките на едно първенство.

Брайън Хил върна надеждите на Леганес за обрат в добавеното време на първото полувреме, но в 52-рата минута Марко Асенсио възстанови преднината на Реал.

Крайното 2:2 беше оформено в 79-ата минута, когато Роджър Асале се разписа за Леганес.

С равенството Реал завършва сезона на първо място с 87 точки, на пет пред втория Барселона. Леганес изпада, тъй като приключи на 18-а позиция с 36 точки, само на една от спасителното 17-о място.

То остана за тима на Селта, който приключи при 0:0 при гостуването си на последния Еспаньол.

Атлетико Мадрид приключи кампанията в Испания с равенство 1:1 с Реал Сосиедад.

Коке даде аванс на "дюшекчиите" след половин час игра, но три минути преди изтичането на редовното време резервата Аднан Янузай спаси точката за Реал Сосиедад.

Атлетико приключва трети със 70 точки и ще играе в Шампионската лига и през следващия сезон, докато Реал Сосиедад е шести с 56 и се насочва към Лига Европа.

В Шампионската лига ще играе и Севиля. Андалусийците победиха с 1:0 Валенсия в последния си мач и също като Атлетико събраха 70 точки.

Единственото попадение в мача вкара Серхио Регилон през второто полувреме.

Валенсия няма да играе в Европа догодина, тъй като остана на девето място в първенството.

Квота за Лига Европа спечели и Гранада, който в последния кръг разгроми с 4:0 Атлетик Билбао.

С успеха Гранада завоюва седмата позиция с 56 точки и ще участва в квалификациите на втория по сила турнир на Стария континент.

Баските от Билбао са 11-и.

С голмайсторския приз в Ла Лига за седми път завършва капитанът на Барселона Лионел Меси с 25 гола.