Fakti.bg | 20.07.2020 18:13:22 | 216

Лудогорец отново ще играе в младежката Шампионска лига!

Лудогорец U18 е носител на Купата на БФС за сезон 2019-2020 при юношите старша възраст, родени през 2002 година. Във финалния мач, който се игра пред празни трибуни на стадион "Ивайло" във Велико Търново, разградчани победиха Септември с 3:1. Малките "орли" изиграха изключително силен мач и не поставиха под съмнение победата си в старопрестолния град.

По този начин играчите на Лудогорец не само вдигнаха Купата, но и заслужиха право да участват в Младежката шампионска лига U19 за втора поредна година.  Срещата започна отлично за разградчани. Играчите на Стефан Славов поведоха още във втората минута, когато след ъглов удар Алекс Луканов откри резултата.

В 18-ата минута разградчани имаха много добра възможност да удвоят. Хидает Хюсеин бе оставен сам в наказателното поле, но не успя да преодолее стража на Септември. Две минути по-късно удар на Симеон Александров от столичния тим излезе в аут. В 52-ата минута Георги Николов от състава на Лудогорец удари греда. Той стреля с глава след центриране отляво, но нямаше късмет да се разпише. Две минути след това отличен шанс имаше и Петър Георгиев, но и той не успя да удвои аванса на разграчани.

Минута по-късно Септември получи право да изпълни дузпа за нарушение на Теодор Цветанов срещу Кристиан Тасков. Цветанов получи жълт картон. Симеон Александров бе точен от бялата точка и изравни 1:1. След изравнителното попадение столичани имаха още две добри положения. При първото шут на Мартин Тодоров бе избит от вратаря на Лудогорец, а при второто изстрел от дистанция на Стоян Стоичков излезе в аут.

В 67-ата минута Лудогорец удари втора греда. Хидает Хюсеин изпълни добре пряк свободен удар, но малко не му достигна да вкара. Това стори Петър Георгиев в 72-ата минута, който отбеляза след неубедителна намеса на стража на Септември. В 84-ата минута вратарят на Лудогорец изби в корнер далечен удар на играч на Септември, а малко по-късно стражът улови изстрел на Мартин Стойчев.

В 86-ата минута Петър Георгиев отбеляза втория си гол в мача. Той получи подаване отдясно от Георги Николов, бе оставен сам в наказателното поле и оформи крайния резултат 3:1.  По този начин за втора поредна година Лудогорец ще представя България в Младежката шампионска лига U19, като през миналия сезон разградчани записаха историческа първа победа в турнира.  След последния съдийски сигнал "орлите" триумфираха заслужено и се окичиха със златните медали. Младите таланти на клуба вдигнаха във въздуха треньора си Стефан Славов, а след това и купата на БФС.

Проф. Лъчезар Димитров връчи купата на шампионите.