БНР | 22.07.2020 04:51:38 | 188

Аталанта втори в Италия след успех над Болоня

Футболистите на Аталанта продължават с отличните си изяви в италианското първенство, след като постигнаха нова победа - в първа среща от 35-ия кръг те надиграха тима на Болоня с 1:0 като домакини. Успехът изведе бергамаските на второто място в класирането, на 6 точки зад лидера Ювентус и на 2 пред третия Интер.

След разочароващо първо полувреме, треньорът на домакините Джан Паоло Гасперини направи верен ход, като пусна в игра през втората част Люис Муриел. Колумбиецът му се отблагодари по най-добрия начин, като вкара победното попадение в 63-ата минута, след като получи топката в наказателното поле от Дуван Сапата. До края на мача и двата тима имаха изгодни възможности за отбелязване на гол, но не успяха да реализират. Самият Гасперини изгледа по-голямата част на мача от трибуните, след като бе изгонен от резервната скамейка от съдията.

В другия двубой от снощи, Сасуоло загуби на своя стадион от състава на Милан с 1:2, като двата гола за гостите отбеляза ветерана в тима на гостите Златан Ибрахимович, а за домакините точен бе Франческо Капуто от дузпа в края на първото полувреме.