БНР | 24.07.2020 03:38:54 | 148

Ювентус ще почака още за титлата, Лацио – в Шампионската лига

Отборът на Удинезе победи Ювентус с 2:1 в мач от 35-ия кръг на италианското първенство по футбол и така спечели много ценни точки в борбата да не изпадне от елита. Де Лихт откри резултата малко преди почивката за гостите, но Несторовски в 52-ата минута и в самия край на мача Фофана донесе успеха на домакините. Така с 39 т Удинезе е на 15 място от 20 отбора - вече седем точки над зоната на изпадащите.

В друг мач от кръга Лацио спря негативна серия от 5 поредни мача без победа, като надигра Каляри с 2:1. Симеоне (45 мин) даде преднина на гостите, но Милинкович-Савич (47) и Чиро Имобиле в 60-ата осигуриха победата на Лацио. Така тимът си гарантира влизане в четворката и участие в групите на Шампионската лига.

Три кръга преди края на първенството води Ювентус с 80 т пред Аталанта със 74, Интер със 73 и Лацио със 72 т.