Fakti.bg | 25.07.2020 19:58:07 | 172

Интер записа убедителна победа над Дженоа

Интер спечели с класиката 3:0 при гостуването си на Дженоа в мач от 36-ия кръг на италианската Серия „А“ и излезе на втора позиция пред Аталанта.

Белгийският нападател Ромелу Лукаку (34) откри резултата през първото полувреме на "Луиджи Ферарис" след центриране на Бираги.

През втората част Алексис Санчес (82) удвои аванса на гостите след центриране на Виктор Моузес, а в самия край на мача Ромелу Лукаку (90+3) вкара втори гол и оформи крайното 3:0 за „нерадзурите“.

С успеха Интер се изкачи на второто място с актив от 76 точки и една повече от Аталанта, но и на 4 зад лидера Ювентус, докато Дженоа остана точно над чертата - 17-а позиция с 32 точки и все още е застрашен от изпадане. В следващият кръг Интер приема Наполи, а "грифоните" гостуват на Сасуоло.