БНР | 26.07.2020 17:38:21 | 199

Манчестър Юнайтед и Челси в Шампионска лига

Отборите на Манчестър Юнайтед и Челси спечелиха третото и четвъртото място във Висшата лига на Англия, с което си осигуриха квоти за Шампионската лига през следващия сезон.
В директен сблъсък за една от първите четири позиции в крайното класиране Манчестър Юнайтед победи с 2:0 като гост Лестър Сити, който завършва пети.
Попаденията в двубоя вкараха Бруно Фернандеш, който бе точен от дузпа в 71-вата минута и резервата Джеси Лингард, който се разписа дълбоко в добавеното време
Лестър се нуждаеше от точка или три в срещата и бяха по-активният тим, но стигнаха единствено до един удар в гредата чрез Джейми Варди. Гостите от Манчестър разчитаха предимно на контраатаки и това даде резултат в 71-вта минута, когато Антони Марсиал бе изведен зад гърба на отбраната на Лестър. Джони Евънс и Уес Морган направиха едновременно шпагати от двете страни на французина и го повалиха за дузпа, която Фернандеш реализира.
В четвъртата минута на добавеното време Евънс направи много груб шпагат в краката на Скот Мактоминей и получи втори жълт и червен картон, а в осмата минута на продължението груба грешка на вратаря на Лестър Каспер Шмайхел позволи на Джеси Лингард да му отнеме топката и да вкара на празна врата за 2:0.

Челси победи с 2:0 у дома Уувърхямптън. "Сините" напълно контролиха играта, а двата им гола паднаха в рамките на две минути в продължението на първото полувреме.
Мейсън Маунт откри с технично изпълнение на пряк свободен удар, докато малко след това Оливие Жиру се възползва от много неумела намеса на бранителя Конър Коуди и оформи крайния резултат.
Загубата остави Уулвърхямптън на седмо място в класирането, тъй като "вълците" завършиха с равен брой точки с Тотнъм, по 59, но по-лоша голова разлика.
"Шпорите" направиха равенство 1:1 като гост на Кристъл Палас, което им бе достатъчно за място в Лига Европа.
Хари Кейн откри резултата на "Селхърст Парк" в 13-ата минута след подаване на Джовани Ло Селсо, но в 53-тата "орлите" изравниха чрез Джефри Шлуп.
В други две срещи с протоколно значение Саутхямптън победи с 3:1 Шефилд Юнайтед, докато Бърнли загуби у дома от Брайтън с 1:2.
Че Адамс вкара два гола за "светците", а едно попадение от дузпа добави Дани Ингс за успеха над Шефилд, който бе повел в резултата преди почивката чрез Джон Лундстрам.
В Бърнли вратарят Ник Поуп се размина с 15-а суха мрежа за сезона, след като допусна попадения от Ив Бисума и Аарън Конъли, докато точен за "виненочервените" бе Крис Ууд малко преди почивката.