Fakti.bg | 01.08.2020 18:05:55 | 142

''Левски'' би ''бистришките тигри'' в контрола

„Левски“ победи с 2:1 „Витоша“ (Бистрица) в контролна среща, играна на един от помощните терени на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“. Попаденията бяха дело на младока Марин Петков в 22-ата минута и Найджъл Робърта в 50-ата, а в 85-ата Терзийски отбеляза почетно попадение за гостите.

„Сините" очаквано започнаха срещата по-агресивно, като в 8-ата минута Ивайло Найденов намери Робърта, който напредна с топката в крака към наказателното поле, но бе затворен и не успя да отправи изстрел.

Три минути по-късно хубав пас на Здравко Димитров намери Найджъл Робърта, но защитник на „Витоша“ не позволи на Мартин Петков да вкара топката във вратата на бистричани.

В 22-ата минута 16-годишният Марин Петков не остави шансове на Николай Кръстев с изстрел в десния ъгъл и откри за "сините".

Шест минути по-късно Христо Иванов стреля слабо останал очи в очи с Николай Михайлов и капитанът на ''Левски'' спаси.

Пет минути след началото на втората част Найджъл Робърта удвои преднината на „Левски“ със страхотно изпълнение на пряк свободен удар, насочвайки топката в горния ляв ъгъл.

В 60-ата минута Здравко Димитров се освободи от защитата на „Витоша“ със серия от финтове, но последвалото му центриране не бе добро.

До края на срещата „сините“ имаха още няколко възможности да покачат резултата, но до нови попадения в „синьо“ така и не се стигна. Пет минути преди края Алекс Терзийски пък вкара топката в мрежата на Андонов за 2:1.