БНР | 02.08.2020 04:51:59 | 195

Интер завърши втори в Италия след успех над Аталанта

Интер победи Аталанта с 2:0 като гост в последния 38-и кръг на италианското футболно първенство. С успеха "черно-сините" си осигуриха второто място в крайното класиране с актив от 82 точки. Бергамаските прекъснаха серия от 17 мача без поражение в калчото и останаха на третата позиция с бронзовите медали със 78 точки. Данило Д'Амброзио отбеляза първия гол още в 50-ата секунда, когато засече с глава отблизо подаване от ляво на Ашли Йънг. Йънг оформи успеха в 20-ата минута с удар в далечния ъгъл от 20 метра.

Шампионът Ювентус завърши кампанията с 83 точки, след като допусна втора поредна загуба - 1:3 от гостуващия Рома. Старши треньорът на "бяло-черните" Маурицио Сари даде почивка на някои основни играчи, сред които и Кристиано Роналдо. Домакините поведоха с първата си възможност в мача. В 5-ата минута Филипо Бернардески центрира от корнер от ляво към близката греда, откъдето Адриен Рабио продължи към Гонсало Игуаин, който отблизо засече в мрежата. Рома изравни в средата на първото полувреме. Диего Пероти центрира от корнер и Никола Калинич с глава вкара за 1:1. Минута преди почивката столичани излязоха напред в резултата. Рикардо Калафиори беше спънат в наказателното поле от Данило и Пероти вкара отсъдената дузпа. В 54-ата минута гостите стигнаха и до трети гол. Пероти се разписа отново след асистенция на Николо Дзаниоло. Пет минути по-късно Аарън Рамзи удари греда за Ювентус. Рома приключи кампанията на пета позиция със 70 точки.

Лацио пък остана на четвърто място със 78 точки, след като загуби последния си мач от кампанията с 1:3 от Наполи в Неапол. Фабиан Руис откри резултата за домакините с хубав удар от дъгата п ред наказателното поле още в деветата минута, но в средата на полувремето Чиро Имобиле изравни, след като засече отблизо ниско подаване от ляво в пеналта на Адам Марушич. Това беше 36-о попадение за Имобиле през сезона, с което той изравни рекорда на Игуаин. Нападателят на Лацио на практика си гарантира и "Златната обувка" за най-резултатен футболист в националните първенства в Европа, като изпревари с 2 гола Роберт Левандовски от Байерн Мюнхен. В 54-ата минута Наполи отново поведе. Марко Пароло извърши нарушение срещу Дрис Мертенс в наказателното поле, а Лоренцо Инсиние реализира отсъдената дузпа. В добавеното време на двубоя Матео Политано оформи крайното 3:1 след асистенция на Мертенс. Наполи, който спечели купата на Италия, завърши сезона на седмото място с 62 точки.

Милан се класира шести с 66 точки след 3:0 над гостуващия Каляри на "Джузепе Меаца". В 10-ата минута изстрел на Рафаел Леао се отби в гредата, след което рикошира в крака на Рангар Клаван и влетя в мрежата на гостите. Малко преди почивката Златан Ибрахимович пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Себастиан Валукевич, но в 55-ата минута той се реваншира и удвои. Шведът този път преодоля Алесио Краньо с хубав диагонален удар, след като беше изведен в дясно в пеналта от Саму Кастийехо. Две минути по-късно самият Кастийехо оформи крайното 3:0 с удар отблизо след размяна на пасове с Джакомо Бонавентура.