Fakti.bg | 02.08.2020 20:05:45 | 128

Локомотив (Пловдив) тотално надигра Лудогорец и спечели Суперкупата на България

Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели Суперкупата на България, след като победи Лудогорец с 1:0 на стадион "Хювефарма Арена" в Разград. Единственият гол в срещата отбеляза Димитър Илиев в 89-ата минута. Локомотив (Пловдив) спечели Суперкупата на България за втори път в своята история, след като тотално надигра актуалния шампион на България - Лудогорец, и може да съжалява, че не победи разградчани с по-убедителен резултат.

В първите 10 минути на срещата липсва опасности и пред двете врати.

Петър Витанов се сблъска сериозно с Абел Анисе в 12-ата минута. Халфът на Локомотив (Пловдив) не успя да продължи участието си в мача и бе заменен от Дейвид Малембана.

Дан Битон отправи удар от разстояние в 19-ата минута, след което Мартин Луков не се намеси добре и изпусна топката в краката на Жоржиньо, който го преодоля, а след това Бирсент Карагарен в опита да избие топката я вкара във вратата на Локомотив. Попадението правилно не бе зачетено заради засада, която бе маркирана на Жоржиньо.

След центриране в наказателното поле на Лудогорец в 33-ата минута, Диниш Алмейда свали топката с глава към Анте Аралица, който стреля с глава, но неточно в аут.

Димитър Илиев комбинира с Анте Аралица в наказателното поле на Лудогорец в 38-ата минута, а той стреля акробатично със задна ножица, но неточно в аут.

Локомотив (Пловдив) вкара гол в 44-ата минута, но попадението не бе зачетено, тъй като бе маркирана засада. Димитър Илиев комбинира с Лукас Салинас, който продължи към Парвиз Умарбаев, а той излезе сам срещу Ренан и стреля, топката се насочи към вратата на Лудогорец, но Томашевич реши да я довкара, а страничният съдия маркира засада на играча на "смърфовете". Останаха съмнения дали Томашевич не бе покрит от Драгош Григоре при удара на Умарбаев, но като че ли по-скоро имаше засада. В случая, ако бранителят на ''черно-белите'' не беше посегнал да играя с топката, вероятно Локо вече щеше да води в резултат, защото ударът на Умарбаев щеше да се оплете в мрежата на Ренан.

Дан Битон потърси с интересен пас Мавис Чибота в наказателното поле на Локомотив в 45-ата минута. Чибота посегна с глава, но в крайна сметка остави топката, а тя мина между неориентираните Мартин Луков и Дейвид Малембана, след което излезе в аут, в страни от десния стълб на вратата на Локомотив.

В добавеното време на първата част Лукас Салинас стреля, но ударът му бе блокиран. След това топката попадна в Карагарен, който центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Анте Аралица бе оставен непокрит и отправи много опасен удар, но Ренан се намеси и успя да избие в корнер.

Парвиз Умарбаев центрира от фаул в наказателното поле на ''орлите'' в 52-ата минута, след което Малембана стреля с глава, но ударът му бе слаб и не затрудни стража на Лудогорец.

Клаудиу Кешеру се завърна в игра за Лудогорец, след като в 57-ата минута влезе в игра на мястото на Жоржиньо. Както е известно, румънецът претърпя операция в края на миналия сезон.

Локомотив (Пловдив) направи много сериозен пропуск в 58-ата минута. Умарбаев пусна отличен пас към Аралица, който се забави с обработването на топката, а ударът му бе блокиран от Драгош Григоре.

Бирсент Карагарен проби отдясно в 63-ата минута и центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Лукас Салинас стреля, но Ренан спаси. След това топката попадна в Анте Аралица, който шутира, но топката срещна тялото на Георги Терзиев.

Жордан Икоко си изпусна нервите в 64-ата минута и изблъска без топка Лукас Масоеро, за което бе изгонен с директен червен картон от съдията Волен Чинков.

Лукас Салинас отправи удар от разстояние в 65-ата минута, топката се удари в главата на Георги Терзиев, след което премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Ренан.

Томашевич центрира в наказателното поле на Лудогорец в 69-ата минута, топката стигна до Карагарен, който отправи много силен удар, но Ренан успя да спаси.

Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле на Лудогорец в 81-ата минута, Диниш Алмейда стреля с глава, но топката отиде над напречната греда.

Йосип Томашевич направи добър пробив в 86-ата минута, но ударът му бе слаб и не затрудни Ренан.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 89-ата минута. Диниш Алмейда подаде към Карагарен, който отклони веднага топката към Димитър Илиев, а той с диагонален удар от въздуха я вкара във вратата на Ренан. Именно с това попадение ''смърфовете'' завоюваха Суперкупата на България.