БНР | 05.08.2020 04:35:41 | 112

Фулъм се завърна във Висшата лига на Англия

Футболистите на Фулъм се завърнаха в английската Висша лига след едногодишно отсъствие. В решаващия финален мач за участие в елита, Фулъм надигра в много интересен мач тима на Брентфорд с 2:1 след продължения пред празните трибуни на стадион "Уембли". Редовното време приключи наравно - 0:0. Така новите членове на Висшата лига за предстоящия сезон са осигурилите си директна промоция Лийдс и Уест Бромич, както и Фулъм.

В големият герой за "Котиджърс" се превърна левият защитник Джо Брайън, който вкара и двете попадения за успеха, като за първото изцяло вина носи вратарят на Брентфорд Давид Рая. Двата тима изиграха голяма част от мача при поделено надмощие, като имаха доста шансове да решат изхода на срещата още преди продълженията, но добри намеси на вратарите и неточния мерник на нападателите не позволиха това да се случи. С наближаването на последните минути от редовното време, двата отбора много предпазливо, с мисъл за защитата и без никакви рискове, а гол можеше да подне само при грешка.

И тя дойде в 105-ата минута, когато Джо Брайън проби по лявото крило и видя, че вратарят на Брентфорд Давид Рая очаква центриране и и излязъл извън рамката на вратата. От близо 40 метра, вместо да центрира, той пробва удар, който се оказа печеливш - 1:0. Футболистите на Брентфорд тръгнаха напред да изравняват резултата, което доведе до празни пространства в тяхната половина и при нова атака Брайън направи двойно подаване с Митрович, което го изведе на отлична позиция за гол и пак не сбърка - 2:0 в 117-ата минута. До края Хенрик Далсгаард успя да намали резултата в добавеното време 2:1, но за повече нямаше време.

С успеха и влизането в елитното ниво на английския футбол Фулъм си осигури приходи от минимум 135 милиона паунда.