БНР | 05.08.2020 07:41:50 | 97

Каролина си осигури място в плейофите на НХЛ

С три безответни гола в последната третина Каролина Хърикейнс се наложи с 4:1 над Ню Йорк Рейнджърс и спечели серията с 3-0 победи, с което стана първият отбор от предварителния кръг, който си осигурява място в същинската част на плейофите в Нациналната хокейна лига.

Крис Крейдър даде аванс на нюйоркчани 12 секунди след началото на втория период, но малко по-късно Каролина изравни чрез Теуво Теравайнен.

Нов гол не падна до 45-ата минута на срещата, когато Уорън Фьогеле изведе Каролина напред в резултата. Пет минути по-късно Себастиан Ахо покачи на 3:1, а секунди преди края отново той на празна врата оформи финалния резултат.

Много силен мач на вратата на Каролина направи Джеймс Раймър, който спаси 38 шайби. За "рейнджърите" колегата му Игор Шестьоркин отрази 27 удара.

Съперникът на Каролина в следващия етап ще бъде определен по-късно, когато завършат мачовете за разпределение на местата от първо до четвърто в конференцията.

Доста по-успешно се представя другият отбор от Голямата ябълка - Ню Йорк Айлендърс. "Островитяните" се наложиха с 4:2 над Флорида Пантърс и вече водят с 2-0 победи в серията до три успеха.