БНР | 07.08.2020 21:04:51 | 145

Манчестър Сити и Лион си уредиха среща в Лисабон

Манчестър Сити и Лион се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига и следващата събота в един мач в Лион ще определят един от полуфиналистите.

Англичаните победиха за втори пореден път Реал Мадрид с 2:1, след като го сториха със същия резултат и в първия мач. На ст. „Етихад“ в Манчестър хората на Хосеп Гуардиола се възползваха от две кошмарни грешки на Рафаел Варан, от които паднаха и головете на Рахийм Стърлинг (9) и Габриел Жезус (68). Между тях Карим Бензема (28) бе изравнил резултата.

Двубоят бе доста интересен, като „гражданите“ създадоха и пропуснаха много чисти положения. Сериозни похвали за играта си заслужава и вратарят на гостите Тибо Куртоа.

В Торино Лион загуби с 1:2 от Ювентус, но заради победата си с 1:0 от първия мач и гола си на чужд терен продължава битката за трофея.

Мемфис Депай шокира домакините с гол от дузпа в 12-та минута, а Кристиано Роналдо изравни също от наказателен удар в 43-та минута. Отново Роналдо след час игра вкара втори гол с прекрасен удар от дистанция, но „Старата госпожа“ така и не стигна до така жадувания трети гол.