Fakti.bg | 08.08.2020 18:50:11 | 100

Ботев Враца шокира шампионите от Лудогорец

Ботев (Враца) срази шампиона Лудогорец с 3:1 в мач от първия кръг на efbet Лига.

Сред титулярите на гостите бе най-новото попълнение Бърнард Текпетей, който бе привлечен от Шалке 04. В отсъствието на Клаудиу Кешерю атаката водеше Якуб Швиерчок, но след изгонването на Светослав Дяков в 33-ата минута заради втори жълт и червен картон полякът бе заменен в 42-ата минута от Баджи.

Домакините започнаха вихрено и още в 20-ата секунда Петър Атанасов имаше добра възможност, но Терзиев се хвърли самопожертвователно и блокира удара му. Ботев изпълни четири корнера в първите минути, а страхотен шут на Зехиров профуча покрай лявата греда.

В 14-ата минута Даниел Генов надбяга Григоре и центрира опасно по земя, но Терзиев успя да изчисти пред крака на Домовчийски.

Едва след половин час игра Лудогорец отправи по-сериозен шут към противниковата врата чрез Мавис Чибота, който стреля от границата на наказателното поле, но топката премина покрай лявата греда.

В 33-ата минута представящият се крайно неубедително до този момент капитан на Лудогорец Светослав Дяков загуби топката в средата на терена, след което дръпна за фланелката Генов и бе изгонен с втори жълт и червен картон.

Ботев се възползва от численото си превъзходство и в 43-ата минута поведе при поредната си добра атака. Генов стигна почти до аутлинията и центрира към непокрития Домовчийски, който с едно докосване преодоля Ренан за 1:0. Така домакините се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Само две минути след почивката Ботев удвои аванса си. След центриране от корнер Н'Диайе стреля с глава, Ренан изби, а Генов с добавка прати топката в близкия ъгъл на бразилския страж за 2:0. Шест минути след това Генов се пребори за топката с Терзиев и Григоре, след което овладя и стреля от границата на наказателното поле, а ударът се отби в лявата греда.

Домакините, които продължиха да създават голови ситуации, а в 83-ата минута. Буров получи отляво и центрира остро към Атанасов, който се пребори с Недялков и направи резултата класически - 3:0.

В 91-ата минута Лудогорец получи правото да изпълни дузпа и Каули реализира почетното попадение за шампионите.