БНР | 09.08.2020 15:53:35 | 165

Макс Верстапен триумфира на "Силвърстоун“

Брилянтно представяне и отлична тактика от Макс Верстапен му осигуриха победата в Гран при на Великобритания, което е в чест на 70-годишнината от създаването на Формула 1.

Младият холандски пилот на Ред Бул, който използва твърди гуми, стартира от четвърта позиция на пистата "Силвърстоун", но веднага след началото изпревари Нико Хулкенберг.

Валтери Ботас с Мерцедес започна първи, но влезе рано в бокса, за да смени своите гуми. Същото се случи и със световния шампион и съотборник на Ботас - Люис Хамилтън.

Трасето в Англия, което е дълго 5.89 километра, е домакин на второ поредно състезание в шампионата. През настоящата седмица кръгът е в чест на първата надпревара на "Силвърстоун", проведена през далечната 1950 година.

Гумите се оказаха решителният елемент от това състезание, което беляза деветия успех в кариерата на Верстапен. Младият холандец изпревари с 11 секунди световния шампион Хамилтън, а трети в крайното класиране се нареди Валтери Ботас.

Шарл Льоклер от Ферари завърши на четвъртата позиция след изключително силно представяне, докато неговият съотборник и бивш световен първенец Себастиан Фетел остана едва 12-ти.

В генералното класиране продължава да води британецът Хамилтън, който има 107 точки. Верстапен е втори със 77 точки, докато Ботас е трети с четири точки по-малко от днешния победител.

През следващата седмица ще се проведе Гран при на Каталуня в Барселона, шести кръг от шампионата във Формула 1.