БНР | 09.08.2020 18:04:23 | 239

Ботев спечели пловдивското дерби

Ботев победи с 2:0 Локомотив в пловдивското дерби от първия кръг на футболното ни първенство.

Тодор Неделев и Атанас Илиев вкараха головете за "канарчетата" през двете полувремена.

Домакините създадоха първото опасно положение в двубоя. В 6-ата минута Тодор Неделев центрира отдясно, Иван Бандаловски стреля с глава, Мартин Луков изби, а съотборникът му Лукас Салинов изчисти топката далеч от вратата.

Две минута по-късно Анте Аралица стреля неточно.

При ответната атака на "канарчетата" Атанас Илиев подаде на Тодор Неделев, който с удар с левия крак по диагонала откри резултата за 1:0.

Локомотивци реагираха, но добре организираната игра на съперника не им позволи да създадат опасни голови положения.

В 24-ата минута Йосип Томашевич стреля, но улучи тялото на Станислав Работов.

Осем минути по-късно Тодор Неделев центрира, но Антонио Вутов не успя да отправи тоен удар към вратата на противника.

До почивката "черно-белите" продължиха да владеят повече топката, но не затрудниха Янко Георгиев. "Смърфовете" започнаха по-активно второто полувреме и в 49-ата минута след акция на Бирсент Карагарен вратарят на "жълто-черните" Янко Георгиев най-напред се намеси колебливо и  в крайна сметка успя да изчисти топката.

Футболистите на Ботев отговориха с атака в 54-ата минута, но дебютантът в техните редици Атанас Илиев стреля неточно.

Той обаче се реваншира в 56-ата минута, когато засече топката с глава във вратата на локомотивци за 2:0 след центриране на Тодор Неделев от ъглов удар.

В 59-ата минута Тодор Неделев стъпи накриво и падна на земята. На терена влезе лекарският екип на Ботев и му оказа медицинска помощ. Звездата на домакините успя да продължи.

В 84-ата минута Дейвид Малембана стреля от пряк свободен удар, но Янко Георгиев успя да избие топката. Тя пападна в Лукас Масоеро, който обаче бе блокиран от защитниците на Ботев.

До края на срещата домакините удържаха преднината си и спечелиха трите точки.