БНР | 09.08.2020 18:08:32 | 197

Инна Ефтимова спечели второ злато

Инна Ефтимова от клуб Дунав (Русе) спечели втори златен медал на Националния шампионат по лека атлетика на открито в София.

Ефтимова, която вчера стана шампионка на 100 метра, днес завоюва титлата и на 200 метра с 23.50 секунди (+1.9 м/сек). Така тя защити титлите си в двете дисциплини от миналата година.

Петър Пеев (СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи) спечели своята втора шампионска титла при мъжете. Пеев, който вчера триумфира на 100 метра с 10.32 секунди при силен попътен вятър, днес коригира личния си рекорд за титлата на 200 метра - 20.98 секунди (+2.0 м/сек).

Станислав Станков (Супер спорт, Варна) и Кристина Борукова (Тракия 96, Пловдив) също спечелиха втори златни медали от шампионата.

След като вчера стана шампион на 110 метра с препятствия, днес Станков защити миналогодишната си титла и на 400 метра с препятствия.

Той финишира първи за 52.93 секунди. Николай Николов (Тракия 96, Пловдив) взе среброто с 54.18 секунди, а трети е Симеон Стоянов (Супер спорт , Варна) с 56.46 секунди.

При жените Борукова защити титлата си от миналата година с 58.91 секунди. Вчера тя стана шампионка и на 400 метра. Втора на 400 метра с препятствия се нареди Божидара Гатева (Супер спорт, Варна) с 64.99 секунди, а бронзовия медал извоюва Ива Александрова (СК Спортико) с 65.54 секунди.

Тихомир Иванов от клуб Берое (Стара Загора) спечели пета титла в скока на височина.

Иванов се наложи в сектора с постижение от 2.20 метра. Той опита и 2.25 метра, но направи три грешки на тази височина.

В същата дисциплина при жените шампионка стана Галина Николова (КЛАСА) с 1.74 метра.

Борис Линков (Славия) е новият шампион на България в скока на дължина при мъжете. Той взе златото със силен резултат от 7.93 метра още в първия си опит, но постигнат при попътен вятър от 2.5 м/сек.

Лиляна Георгиева (СК Актив 2013, Пловдив) и Алекс Василев (Академик, София) станаха шампиони в бягането на 800 метра.