БНР | 10.08.2020 20:31:02 | 139

Левски стартира със загуба новото първенство

Отборът на Берое надигра и победи Левски с 2:0 на стадион "Георги Аспарухов" в София с автогол на Симеон Славчев и попадение на Октавио Мерло през първото полувреме. Така старозагорците се изравниха с Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив) на върха в класирането на българското футболно първенство мач преди края на първия кръг.

Берое доминираше през първата част и създаде повече възможности на гол. Първо Гаюс Макута се замота в наказателното поле на Левски след контраатака и дълъг спринт, а след това капитанът на домакините Николай Михайлов спаси с крак опасен удар по земята на Димо Бакалов. Халфът обаче се оказа в основата на гола, който Берое все пак вкара в 34-та минута. Той получи топката по дясното крило и центрира, а Симеон Славчев я засече на близката греда в собствената си врата за 0:1.
Само седем минути Берое стигна до нов гол. Крум Стоянов получи топката по лявото крило и центрира на дузпата, където Октавио Мерло засече с плътен шут. Топката първоначално бе блокирана от Тома Даске, но тя се върна в краката на халфа на Берое след рикошет в тялото на Орлин Старокин и този път той я насочи към долния десен ъгъл на Михайлов за 2:0.

Берое се дръпна назад през втората част и Левски създаде две добри положения в първите 20 минути. Първо Живко Атанасов не успя да уцели вратата с глава след центриране на появилия се на мястото на Славчев - Здравко Димитров, а в 67-та минута Стайн Спиерингс не се възползва от грешка на Иван Минчев. Той се озова сам срещу вратаря след пресечен пас на резервата на Берое, но Християн Василев спаси удара.
Берое отговори с удар на Ибрахима Конте с глава в тялото на Николай Михайлов от непосредствена близост, а десетина минути преди края и Василев бе принуден да спасява шут на Здравко Димитров. Повече голове не паднаха и старозагорците спечелиха с 2:0.
Във втория кръг Берое приема ЦСКА 1948, а Левски гостува на Арда в Кърджали или Пловдив.