БНР | 13.08.2020 06:58:09 | 46

Ванкувър записа голяма победа над шампиона Сейнт Луис

Отборът на Ванкувър разгроми шампионите от Сейнт Луис с 5:2 в Едмънтън с два гола на Бо Хорват, а останалите три шайби са за Джей Ти Милър, Елиас Петерсон и Трой Стечър в мач от плейофите на Изток в Националната хокейна лига. За новобранеца Хорват попаденията след подновяването на първенството вече са 4, а вратарят на Кенъкс Якоб Макстрьом спаси 29 изстрела.

Ветеранът Патрис Бержерон вкара в началото на второто продължение (1:13 минути след началото) и осигури успеха на Бостън Бруинс с 4:3 над Каролина в първия мач от серията. Срещата беше отложена с 15 часа и се игра в странно време сутринта, след като мачът предния ден между Калъмбъс и Тампа Бей мина през пет продължения и буквално "изяде" времето.

Но след попадението нещата не свършиха и се наложи видеопреразглеждане на ситуацията за гола на Бержерон преди да бъде потвърден.
Каролина поведе в резултата в 13:02 минута на първата третина с гол на Джоел Едмъндсън, който пристигна като част от сделка от шампиона Сейнт Луис. Бостън изравни съвсем обичайно с атака на първата си нападателна линия Бержерон- Брад Маршан и Дейвид Пастарнак, като първите двама комбинираха и изведоха Пастернак на чиста позиция за 1:1 в 17:45 на първата третина.

Бруинс обърна развоя на мача в 4:38 минута на втората част с гол на Чарли Койл. Вратарят Петер Мразек реагира яростно, защото видя нарушение, а треньорът му Род Бринд Амур го изкара. Мнението на хората от Херъкейнс беше, че съдиите са пропуснали пас с ръка на Брет Ричи. Малко по-късно равенството обаче беше възстановено чрез Брок Макгин, а до края на редовното време двата отбора си размениха по едно попадение чрез Дейвид Крейци за Бостън и Хейдън Флюри.

Айлендърс също взе преднина срещу Вашингтон, след като спечели с 4:2.

Филаделфия победи Монреал с 2:1, като вратарят им Картър Харт направи 27 спасявания.