БНР | 14.08.2020 20:49:48 | 138

Байерн смачка Барса и е на полуфинал

Байерн Мюнхен се класира по категоричен начин за полуфиналите на Шампионската лига, след като разби в Лисабон тима на Барселона с 8:2. Шампионът на Германия затвърди прекрасната си форма и още до почивката поведе с 4:1, като любопитното е, че и петте гола вкараха играчи на баварците.

Томас Мюлер даде аванс на тима си в 4-та минута, след прекрасно двойно подаване с Роберт Левандовски. Четири по-късно Давид Алаба си вкара автогол, след като отклони прострелно центриране отляво.

В средата на първото полувреме Иван Перишич с мощен удар по диагонала направи 2:1, а в 27-та минута Серж Гнабри вкара трети гол във вратата на сънародника си Тер Стеген. След половин час игра Барса вече изоставаше с три гола – Томас Мюлер вкара второто си попадение, след като засече центриране на Кимих от дясното крило.

Барса успя да върне един от головете в 57-та минута, когато Луис Суарес се освободи хубаво от защитник на баварците и с удар по диагонала направи 2:4. Ентусиазмът на каталунците секна шест минути по-късно, когато Алфонсо Дейвис проби по лявото крило и намери Кимих пред опразнената врата. Полузащитникът нямаше проблеми да вкара 5-тия гол за Байерн. В 82-та минута дежурния си гол през сезона вкара и Роберт Левандовски. Полякът вкара с глава почти от голлинията след асистенция на Филипе Коутиньо от лявото крило.

Самият Коутиньо, който е собственост на Барселона, но играе под наем за Байерн, сам вкара три минути по-късно. Така за първи път от 1949 година каталунците получават 7 гола в рамките на един мач.

Това не бе всичко и кошмарът на Барселона продължи. В 89-та минута Коутиньо се разписа за втори път във вратата на бившите си съотборници.

На полуфиналите Байерн Мюнхен ще се изправи срещу победителя от двубоя между Манчестър Сити и Лион, които играят утре вечер от 22 часа българско време. В другия полуфинал ще спорят ПСЖ и Лайпциг.