БНР | 15.08.2020 19:40:18 | 80

Георги Тодоров: Доволен съм от спечелената точка

Старши треньорът на Левски Георги Тодоров сподели мнението си след равенството 1:1 с Арда в Кърджали:

"Доволен съм от спечелената точка, колкото и така да звучи. С оглед развоя на мача, както започнахме неуверени, а така беше и началото на второто полувреме. Чувстваше се това в отбора и съм доволен, че проявихме характер с десет човека. Много е сложна ситуацията при нас, а ако беше Робърта вкарал, щяхме да бием. Трудът им заслужи позитивен резултат.

Казах им на почивката, че не искам да виждам неуверени хора. Няма причина да бъдат неуверени. Аз не им създавам натиск да са притеснени и сега е времето да покажат най-доброто и да се наложат, но в крайна сметка трябват и резултати.

В тази ситуация успяхме да издържим и физически, след като четирима от нашите през седмицата бяха с младежкия национален отбор.

Ние си знаем състоянието, но трябва да търсим само позитивното. То минава и през резултати, защото нашата публика е малко особена. Когато няма резултати, самата обстановка в психологически план, така че в следващите мачове това трябва да се промени.

Много е важна една победа, защото първо ще има спокойствие сред тях, по-голямо самочувствие и ще ни даде възможност да надградим над отбора. Десният ни бек няма да играе, а това е проблем. Ще видим какво ще правим.

Ние във всички случаи трябва да вземем нови лица, тъй като бройка не ни стигат хората, особено в защита. Трябва много да променим и да имаме вариативност, тъй като сега нямам никаква. Тома беше контузен, а четирима човека не могат да изкарат всички мачове. Не искаме да правим грешки, тъй като не трябва да затлачваме отбора с бройка, а да търсим такива, които могат да направят трансфери.

Още е рано да говорим за Божинов, Цонев и Курдов. Не подценявам нито един отбор", завърши Тодоров.

А неговият колега от Арда Николай Киров каза от своя страна:

"Получи се динамичен двубой, и двата тима имахме ситуации за гол, допуснахме твърде елементарен гол, грешка в подреждането.

Започнахме добре второто полувреме, когато инициативата беше наша, да допуснеш гол от странично хвърляне не е приятно, но можеше и да загубим в края. Създадохме ситуации, но не реализирахме, трябва да поработим върху това, за да може да побеждаваме.

Когато в един отбор напуснат хора и дойдат други има и такива моменти, работим всяка седмица върху изчистването на детайлите. Когато голмайсторът го няма другите трябва да компенсират.

Страхотна обстановка у дома, съжалявам, че не успяхме да зарадваме хората с победа, когато те са зад нас нещата са различни, призовавам ги да идват на стадиона.

Широчината на състава става все по-голяма, което е хубаво, конкуренцията ражда качеството. Гледаме още състезатели, има време до края на трансферния период", завърши Киров.