БНР | 24.08.2020 17:56:50 | 102

Монтана излъга Етър с гол в края

С гол на Сергей Георгиев 3 минути преди края на редовното време Монтана надви Етър с 1:0 на стадион "Огоста", в мач от 3-ия кръг на Първа футболна лига.

Мачът започна по-добре за Монтана и Борислав Балджийски получи първия шанс да отбележи, но неговият удар от границата на наказателното поле бе неточен.

В  18-ата минута Николай Цветков също можеше да изведе домакините напред в резултата, но неговият шут бе спасен от Анатоли Господинов.

Десетина минути преди края на първото полувреме Милчо Ангелов не успя на два пъти да вкара за Етър от удобни позиции, а в началото на второто полувреме и Преслав Боруков също получи своя шанс, но го пропусна.

Бившият футболист на Шефилд Уензди преодоля половината терен на скорост и стреля към вратата на домакините, но Марин Орлинов спаси.

Топката обаче попадна в свободния Милчо Ангелов и той стреля моментално, но Димитър Илиев се хвърли на шпагат и спаси положението.

И точно когато Етър натискаше, Монтана получи най-добрия си шанс за гол.

Яни Пехливанов направи нарушение в собственото си наказателно поле и бе наказан с дузпа, която обаче бе пропиляна от Балджийски в 53-та минута.

Той стреля в лявата греда на вратата на гостите.

Божидар Кацаров от Етър получи бързи два жълти картона и напусна терена в 62-та минута, но Монтана не се възползва от десетината минути с човек повече.

Домакините също останаха с десет души в 76-ата, когато Владимир Айтов бе изгонен с директен червен картон.

Милчо Ангелов получи нов шанс за гол в 83-та минута, след като дриблира отлично покрай двама защитници и стреля, но неговият удар бе блокиран.

Само четири минути по-късно най-накрая падна и гол. Борислав Балджийски стреля от малък ъгъл и Анатоли Господинов отби топката, а тя попадна в Сергей Георгиев и той вкара за 1:0.

Така Монтана спечели първата си победа за сезона и вече има пет точки, а Етър е на дъното с 0 и голова разлика 0:8.